Цього місяця порталу справжнього ґеймерського духу PlayUA виповнюється 6 років, тому ми проводимо конкурс із цінними подарунками. Нижче — конкурсна робота, у якій збережено авторський стиль, пунктуацію і всі-всі-всі помилки. Автор: Кущ Артем.
Акіра Куросава. Хто він?
- Японський режисер, який став містком між культурами сходу та заходу, але така роль дала свої негативні плоди. Для східної Японії він був дуже західний і довгий час не визнавався, як великий режисер, а для заходу він був людиною східної натури, який так і не став повноцінним елементом масової культури західної людини.
- Майстер світового масштабу, який здійснив величезний вплив на тогочасний кінематограф і його розвиток у подальшому, надихнув велику кількість своїх колег на створення кінострічок, які стали культовими.
- Митець, твори якого ніколи не застаріють, застаріти може лише посередність.
- “Імператор”, саме так називали Куросаву на знімальному майданчику, через його жорстку дисципліну.
- Друг та колега Френсіса Форда Копполи, Стівена Спілберга, Мартіна Скорсезе, Джорджа Лукаса, Андрія Тарковського та ін..
- Кінорежисер, твори якого є ідеальними з усіх боків. Кожен кадр фільму є завершеною художньою картиною, яку можна вішати на стіну, кожен саундтрек к кінострічці є закінченим музикальним твором, який можливо слухати в спеціальних залах з живим звуком, а кожен сценарій є сильною історією, яка програна в особливих і неповторних кольорах з японським присмаком.
Шлях
Акіра Куросава народився 23 березня 1910 у Токіо в сім’ї потомственного самурая і був молодший серед сімох дітей. Закінчив школу західного малювання Doshisha, що дуже сильно вплинуло на його майбутні стрічки. Саме така велика кількість чудових кардрів є наслідком його художніх знань. І частина цих кадрів є візуалізацією на кіноплівці вже написаних картин.
Не зумівши поступити до коледжу, Куросава, коли йому було вже за 20 років, вирішив зайнятися кіно, почавши працювати асистентом режисера Кадзіро Ямамото на престижній японській кінофірмі PCL «Фото кемікл ЛАБОРАТОРІЗ» (незабаром відомій як «Toho Studios»). І якраз більшість фільмів Сенсея було знято на цій студії.
Першим успіхом стали картини “Геній дзюдо” (1943) та “Геній дзюдо II” (1945).
За все життя Куросава зняв 32 фільми, а за його сценаріями знято більше 70-ти кінострічок. Багато його фільмів перезнімались західними режисерами для свого глядача.
“Імператор” не часто змінював головних акторів своїх фільмів. Найчастіше у стрічках майстра можна побачити Тосіро Міфуне, а також Такасі Сімуру.
Апогеєм міжнародного визнання було отримання премії Оскар, у 1990 році, за особисті досягнення в кіно з рук Стівена Спілберга та Джорджа Лукаса.
[youtube id=”MTs5AVcArMs”]Куросава помер 6 вересня 1998 від інсульту в токійському районі Сетагая, у віці 88 років. Дуже іронічно виглядає на карті місце народження та смерті майстра, весь життєвий шлях займає декілька кварталів. Але які ці квартали? Вони насичені людьми, будинками, картинами, холоднокровним дійством та емоціями, поспіхом трудового люду та сивим спокоєм, дорослою стурбованістю та дитячою безрозсудливістю, саме такі вони – Токійські квартали.
ПОРАДНИК
Сім самураїв (1954)
IMDb: 8.70 (212 773) | Найпопулярніший фільм Куросави. Самурайська сага в якій селяни найняли сімох самураїв для захисту свого селища від розбійників. У картині оспівується сила самурайського духу, могутність братерства воїнів у бою, тактика та хитрість, поблажливе ставлення до людей, які знаходяться в небезпеці і потребують допомоги.
Отримав “Срібного лева” на Венеціанському кінофестивалі 1954 року.
У 1960 році вийшов американський ремейк — “Чудова сімка”, який став культовим у світі вестернів.
Дивитися обов’язково!
Трон у крові (1957)
IMDb: 8.20 (27 727) | Переміщення шекспірівського Макбета в середньовічну Японію, а саме розповідається історія про небезпеку надмірного жадання влади.
Після перегляду стрічки, розумієш на 100% назву самого кінофільму.
Кагемуся: Тінь Воїна (1980)
IMDb: 8.00 (22 276) | Епічна картина котра розповідає історію про злодюжку, який схожий на головного правителя одного із державних утворень.
Прекрасний сюжет, чудові актори, сотні людей масовки, аркебузи і все інше.
Отримав “Золоту пальмову гілку” Канського кінофестивалю 1980.
Ран (1985)
IMDb: 8.30 (71 560) | Сюжет фільму – інтерпретація класичної трагедії Вільяма Шекспіра «Король Лір» з поправкою на японські реалії. Кінострічка заворожує своєю візуальною складовою, да і не тільки цим.
Отримав “Оскар” в номінації “Кращі костюми”.
Тілоохоронець (1961)
IMDb: 8.30 (67 901) | “Тілоохоронець” – це Історія одного роніна, який за допомогою меча та хитростей зіштовхує між собою дві банди розбійників. У цій картині, епічність головного героя зашкалює.
Серджіо Леоне повторив сюжет стрічки «Тілоохоронець» у своєму фільмі «За жменю доларів» (1964). Крім сюжету, Леоне запозичив у Куросави багато прийомів зйомки.
І пам’ятайте, Тосіро Міфуне не є японським Клінтом Іствудом, а саме Клінт Іствуд є американським Тосіро Міфуне.
Рашьомон (1950)
IMDb: 8.30 (94 106) | Дія картини відбувається в древній Японії. У лісі зґвалтована жінка, а її чоловік убитий. Є чотири точки зору – у кожного з чотирьох свідків – своя.
Цей фільм породив самостійний жанр фільмів, який відтворює одну подію з різних точок зору.
Жити (1952)
IMDb: 8.30 (38 227) | Старий чолов’яга, який жодного разу за багато років не пропустив роботу державного чиновника, дізнався про своє смертельне захворювання. Після цього, чоловік змінює своє життя і свої пріоритети.
Кінострічка отримала Спеціальний приз Берлінського сенату.
Дерсу Узала (1975)
IMDb: 8.30 (16 883) | Кінострічка розповідає про російського вченого і письменника, який вирушив досліджувати Уссурійський край де зустрічає аборигена з числа місцевих племен і між героями виникає дружба, яка була випробувана смертельними пригодами. Стрічка знята на російській мові.
Оскар “Оскар” за номінацією “Кращий фільм іноземною мовою”.
Цікавий факт, спочатку Куросава запропонував зняти стрічку на основі повісті “Тарас Бульба”, але в той час вже знімався фільм на основі даної повісті, згодом він запропонував екранізувати “Дерсу Узала”.
Серпнева рапсодія (1991)
IMDb: 7.30 (4617) | Фільм присвячений темі пам’яті про атомне бомбардування Нагасакі. Картина показує різні покоління і їх відношення до цієї трагедії. Історія, яку розповідає Акіра Куросава, породжує великий жаль за недолугість людства, а також жагу до життя.
Раджу подивитися цю кінострічку 9 серпня у день бомбардування.
Ну і на останок, даю вам чудове відео, щоб заохотити подивитись хоч один фільм майстра.
І пам’ятайте, всі фільми Акіри Куросави є вартими, щоб їх подивитись.
[youtube id=”OIsbxpkTTDE”]Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!